Program

Uke 48 : 24. november 2014 - 30. november 2014
24. mandag 25. tirsdag 26. onsdag 27. torsdag 28. fredag 29. lørdag 30. søndag

Ekstra Bladet Uden For Citat

18.00

Film med debatt

Macondo

Macondo, 2014, regi: Sudabeh Mortezai

18.00

Yrke: Regissør

De ufrivillige

Kjøp billett

20.00

Ruben Östlund-serie

A Scanner Darkly

A Scanner Darkly, 2006, regi: Richard Linklater
Kjøp billett

21.00

Richard Linklater-serie

The Other Side of Sleep

The Other Side of Sleep, 2011, regi: Rebecca Daly
Kjøp billett

18.00

Yrke: Regissør

Norsk kort: Urkort

Bonki, 2014, regi: Silja Somby
Kjøp billett

19.00

Norsk kort

Kwaidan

Kwaidan, 1965, regi: Masaki Kobayashi
Kjøp billett

20.00

Lysets mestre

Før midnatt

Før midnatt, 2013, regi: Richard Linklater
Kjøp billett

21.00

Richard Linklater-serie

Fascisten

Fascisten, 1969, regi: Bernardo Bertolucci, foto: Vittorio Storaro
Kjøp billett

21.00

Lysets mestre

Spise sove dø

Spise sove dø, 2012, regi: Gabriela Pichler
Kjøp billett

18.00

Yrke: Regissør

A Scanner Darkly

A Scanner Darkly, 2006, regi: Richard Linklater
Kjøp billett

21.00

Richard Linklater-serie

Ekskursjonisten

Kjøp billett

11.00

Baltisk filmdag

Living Images

Living Images, 2013, regi: Hardi Volmer
Kjøp billett

13.00

Baltisk filmdag

Venner for livet

Kjøp billett

15.00

Passer fra 12 år

Then It's Hi! Hi! Hee!

Then It's Hi! Hi! Hee!, 2014, regi: Maris Putnins og Janis Cimmermanis
Kjøp billett

18.00

Baltisk filmdag

Ernest og Celestine

Ernest og Celestine, 2012. Regi: Benjamin Renner,  Vincent Patar,  Stéphane Aubier
Kjøp billett

14.00

Tillatt for alle

OLUR OLUR

Kjøp billett

15.00

Tyrkisk film

Kortfilmer Ruben Östlund

Kjøp billett

16.00

Ruben Östlund-serie

OLUR OLUR

Kjøp billett

17.00

Tyrkisk film

Før midnatt

Før midnatt, 2013, regi: Richard Linklater
Kjøp billett

21.00

Richard Linklater-serie

Uke 49 : 1. desember 2014 - 7. desember 2014
1. mandag 2. tirsdag 3. onsdag 4. torsdag 5. fredag 6. lørdag 7. søndag

OLUR OLUR

Kjøp billett

20.30

Tyrkisk film

Filmsalongen: The Heroes of Telemark

Heltene i Telemark (regi Anthony Mann, Storbrittania 1965)
Kjøp billett

18.00

Filmsalongen med Per Haddal

Forbidden Planet

Kjøp billett

18.30

Månedens klassiker

Lidenskapens vinger

Kjøp billett

18.30

Design og arkitektur på stort lerret

Forbidden Planet

Kjøp billett

20.15

Månedens klassiker

Frost (3D)

Frost, 2013. Regi: Chris Buck, Jennifer Lee
Kjøp billett

15.00

Passer fra 7 år

Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune, 2013, regi: Frank Pavich
Kjøp billett

16.00

Månedens film

Snehvit og de syv dvergene

Snehvit og de syv dverger, 1937. Regi: David Hand m.fl
Kjøp billett

14.00

Passer fra 7 år

Forbidden Planet

Kjøp billett

16.00

Månedens klassiker

Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune, 2013, regi: Frank Pavich
Kjøp billett

19.00

Månedens film