Barnefilmer rundtomkring etter sommerferien
Skolestart = gjensyn med Barnas cinematek! Fra neste uke viser vi barnefilmer rundtomkring igjen på Symra kino og Kunstnernes Hus Kino.

Markedsansvarlig
Sist endret 16. august 2022
Blant filmene du kan ta barna med på er det flere basert på kjente barnebøker. Det blir japansk anime, franske kortfilmperler, fortellinger om modige barn fra Irland, Saudi Arabia og ville vesten og både nye og eldre norske barnefilmklassikere, blant annet Knut Bohwims Olsenbanden og Dynamitt-Harry på sporet fra 1977.

Maya og hekseblomsten. Håndtegnet animasjonseventyr om en jente med magiske krefter.

Knutsen & Ludvigsen og den fæle Rasputin. En spennende musikalsk reise, med flere av låtene til den berømte musikerduoen Knutsen & Ludvigsen!
Bestevenner. Hjertevarm historie om to jenter som vil redde bestevennen sin.

Den lille prinsen. Eventyrlig animasjonsfilm om en prins som reiser gjennom verdensrommet på en asteroide, inspirert av Antoine de Saint-Exupérys berømte barnebok.

Reisa til Fjørkongens rike. Nydelig animasjonsfilm om en gutt som savner mammaen sin.

Olsenbanden og Dynamitt-Harry. Egon Olsen har en plan: Denne gangen skal Olsenbanden rane et tog fullt av gullbarrer!
Anbefalte forestillinger
Forestillinger