Animasjon med nettbrett
Å lage animasjonsfilm kan være en glimrende læringsmetodikk for et skoleprosjekt. Filmverkstedet er skreddersydd for animasjon med nettbrett og holder åpent for både skoler, barnehager og familier.
Verkstedet er utstyrt med Lego, papp, papir og tegneutstyr. Ved arbeidsbordene kan du lage figurer og bakgrunner, og åtte animasjonsbokser er tilpasset for filmopptak med nettbrett. Ta med eget nettbrett eller lån iPad i billettluken.
Kapasitet og booking
Filmverkstedet har plass til 15-20 personer og er tilrettelagt for at man kan lage animasjonsfilm på egenhånd. Du må bestille tid i forkant hvis du vil låne verkstedet til et prosjekt med en gruppe. Ta kontakt på telefon 47 46 24 26 eller e-post sita.jacobsen@nfi.no.
Det er gratis å bruke Filmverkstedet. Du er selv ansvarlig for å lede aktiviteten mens du er i verkstedet.